خط خطی!

در این سرای بی کسی، کسی به در نمی زند...

سلام

متفکرنمیدونم از چی بنویسم! (خب چه کاریه؟! چیزی ننویس!!!)

یه کم کار دارم، حال ندارم انجامشون بدم. درسا که سخــــــــــــــــــت!!!کلافه اتاقم ریخت و پاش!!!خجالت اومدم ریکاوری مثلا"!

2خط درس می خونم، 1نگاه به بازار شام -همون اتاق- میندازم، تو ذهنم یه وقت مناسب واسه مرتب کردنش جور می کنم، باز 2خط می خونم، خسته میشم، مجله رو از رو کتابا بر می دارم ورق میزنم، باز 2خط درس می خونم، بعد هنگ می کنم، از اتاق میام بیرون، دنبال خوردنی می گردم!!!خوشمزه هر دفعه به یه چیزی ناخنک می زنم! یه کم تلویزیون می بینم یا میام پای کامپیوتر یه چرخی تو نت می زنم! باز بر می گردم تو اتاق و ..... همون چرخه تکرار میشه!هیپنوتیزم حالا فکر و خیالایی که این وسط نمیاد که دیگــــــــــــــه..... درد دندون از یه طرف -حتما" باید برم دندون پزشکیناراحت ولی کی؟- ، آزمایشگاه باید برمناراحت، به کلاس زبان باید زنگ بزنم! بعد به این فکر می کنم که چرا کلاس قبلی رو ول کردم! یا چرا پارسال که رفتم واسه تعیین سطح وقتی دیدم کلاسا 4شنبه بعد از ظهره برگشتم -چون اون موقع بازیای والیباله!!! وای، راستی فردا پیکان هم بازی داره! برم یا نه؟!!!نگران- ، ترم بعد چی بردارم؟! واحد چی ارائه شده اصلا"؟ یادم باشه به سایت دانشگاه سر بزنم!!!.......

خلاااااااصه! (این همه گفتی تازه خلاصه بود؟!منتظر) با این اوضاع بهتره هرچه سریعتر از پای کامپیوتر پاشم برم بچپم تو اتاق بلکه فرجی بشه!نیشخند

1داستان کوتاه هم تقدیم به شما، امیدوارم خوشتون بیادلبخند


 

معنای حقیقی آرامش

پادشاهی جایزه بزرگی برای هنرمندی گذاشت که بتواندبه بهترین شکل آرامش را تصویر کند. نقاشان بسیاری آثار خود را به قصر فرستادند. آن تابلو ها تصاویری بودند از جنگل به هنگام غروب، رودهای آرام، کودکانی در حال دویدن، رنگین کمان درآسمان و قطرات شبنم بر گلبرگ گلها.

پادشاه تمام تابلو ها را بررسی کرد و فقط دو اثر را انتخاب کرد.

اولی تصویر دریاچه آرامی بود که کوه های عظیم و آسمان آبی را در خود منعکس کرده بود. ابرهای کوچک و سپید در جای جایش نمایان بود و در گوشه چپ دریاچه، خانه کوچکی بود که دود از دودکشش بر می خواست.

دومی اما کوه های با قله های تیز و دندانه ای نمایش می داد! آسمان بر فراز کوه ها به طرز بی رحمانه ای تاریک بود، ابرها آبستن آذرخش و تگرگ و باران سیل آسا بودند! این تابلو با آثار دیگر هیچ هماهنگی نداشت!اما با دقت در آن، در بریدگی صخرهای می شد جوجه پرنده ای را دید! آنجا، در میان غرش وحشیانه طوفان، جوجه گنجشکیآرام نشسته بود!

پادشاه درباریان را جمع کرد و اعلام کرد که برنده جایزه، تابلو دوم است؛ بعد توضیح داد : آرامش چیزی نیست که در مکانی بی سر و صدا، بی مشکل و بدون کار سخت یافت می شود؛ بلکه معنای حقیقی آرامش این است که در شرایط سخت آرامش در قلب ما حفظ شود!


نویسنده : خط خطی - ساعت ۱٢:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳ دی ۱۳٩٠
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ داستان


Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam salami pargoo