شلوغ پلوغ!

 

معنای حقیقی آرامش

پادشاهی جایزه بزرگی برای هنرمندی گذاشت که بتواندبه بهترین شکل آرامش را تصویر کند. نقاشان بسیاری آثار خود را به قصر فرستادند. آن تابلو ها تصاویری بودند از جنگل به هنگام غروب، رودهای آرام، کودکانی در حال دویدن، رنگین کمان درآسمان و قطرات شبنم بر گلبرگ گلها.

پادشاه تمام تابلو ها را بررسی کرد و فقط دو اثر را انتخاب کرد.

اولی تصویر دریاچه آرامی بود که کوه های عظیم و آسمان آبی را در خود منعکس کرده بود. ابرهای کوچک و سپید در جای جایش نمایان بود و در گوشه چپ دریاچه، خانه کوچکی بود که دود از دودکشش بر می خواست.

دومی اما کوه های با قله های تیز و دندانه ای نمایش می داد! آسمان بر فراز کوه ها به طرز بی رحمانه ای تاریک بود، ابرها آبستن آذرخش و تگرگ و باران سیل آسا بودند! این تابلو با آثار دیگر هیچ هماهنگی نداشت!اما با دقت در آن، در بریدگی صخرهای می شد جوجه پرنده ای را دید! آنجا، در میان غرش وحشیانه طوفان، جوجه گنجشکیآرام نشسته بود!

پادشاه درباریان را جمع کرد و اعلام کرد که برنده جایزه، تابلو دوم است؛ بعد توضیح داد : آرامش چیزی نیست که در مکانی بی سر و صدا، بی مشکل و بدون کار سخت یافت می شود؛ بلکه معنای حقیقی آرامش این است که در شرایط سخت آرامش در قلب ما حفظ شود!

/ 17 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
غریبه

آره خب من عادت دارم برای حقم پافشاری کنم[نیشخند]

غریبه

[قهقهه]وااااااااااای اینکه منم[قهقهه] البته من از زاویه ی 90 درجه مستقیم به حالت افقی میرم [نیشخند]

غریبه

دختر تو عکس منو از کجا آوردی؟؟؟[خجالت] صبر کن ببینم من این همه مهمون دعوت کردم واسه شام دارن میان میخوای عکس نشونشون بدی[شیشکی]ولی خداییش همچین حس درس خوندنم برگشت که نگووو[نیشخند]

غریبه

[خجالت][خجالت][خجالت](هیچ نیت شومی پشت این آیکون ها نیست شک نکن[نیشخند])[خجالت][خجالت][خجالت]

راحيل

واي... دقيقا ديشب اينطوري درس خوندم... مراحل با دقت انجام شده [لبخند]

سبحان

عکس ها جالبی بود. خوب این جوری نمیشه درس خوند[گل]